Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

„07 zgłoś się” – z porucznikiem Borewiczem po centrum Warszawy

5,09 km
Zapraszam na spacer śladami kultowego serialu z czasów PRL-u, czyli „07 zgłoś się”. W latach 1976-1987 powstało w sumie 21 odcinków. Początkowo trwały ok. 50 minut, potem ich długość dochodziła do ponad 100 minut. Przez serial przewinęło się wielu aktorów, jednak główną rolę porucznika Sławomira Borewicza od początku do końca odtwarzał aktor niezawodowy, dziennikarz Bronisław Cieślak. Większość odcinków dzieje się w całości lub częściowo w Warszawie (chociaż są też epizody trójmiejskie, kręcone w okolicach Augustowa, czy innych miejscach). W stolicy serialowe lokacje rozrzucone są po całym niemal mieście, jednak najwięcej jest ich w Śródmieściu i na taką trasę właśnie zapraszam. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 1,5 godziny.Trasa typowo miejska, po drodze nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.