Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Białostockie zaskoczenia

5,97 km
Białostockie zaskoczenie. Dokładnie tak. To przeżywa turysta, który nigdy wcześniej nie w Białymstoku i niewiele wcześniej o nim wiedział.Zwykle coś tam się słyszało o "białostockim Wersalu", czyli dawnym pałacu Branickich, który jest najbardziej znanym obiektem miasta. Ale to nie jedyna ciekawostka, jaką Białystok ma do zaoferowenia.Zachwyca urocza ulica Lipowa, zdumiewa kościół św. Rocha, zadziwia nowa Filharmonia, uśmiech radości wywołują Widzimisie i murale oraz uliczne rzeźby.Jest tu tyle ciekawostek, że w ciągu jednego spaceru oczywiście nie obejrzymy wszystkiego.Tym razem skoncentrujemy się na okolicach ścisłego centrum, inne miejsca znajdziecie w kolejnym białostockim spacerze.Zatem... Załóżcie wygodne buty, bo chodzenia będzie naprawdę sporo, zabierzcie aparat fotograficzny i dobry nastrój. I ruszamy!
Porady do wycieczki
  • Na wizytę w Białymstoku zarezerwujcie cały dzień. I tak nie zdołacie wszystkiego obejrzeć. Samo centrum, w którym szukać będziemy śladów historii i gdzie znajdziemy najwięcej ciekawostek, wymaga kilkugodzinnego spaceru.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.