Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Historyczna wycieczka po Patras

18,83 km
Patras jest miastem zaplanowanym właściwie od podstaw, ponieważ w czasie rewolucji w XIX wieku zostało ono niemal całkowicie zniszczone. Nowe miasto zostało zaplanowane pod nadzorem Stamatisa Voulgarisa i na polecenie pierwszego gubernatora niepodległej Grecji, Ioannisa Kapodistriasa.Mimo że jest to trzecie co do wielkości miasto Grecji, to na dzień dzisiejszy liczy ono niewiele ponad 200 tys. mieszkańców. Mimo to na przełomie stycznia i lutego ulice i centralny Plac Jerzego przepełnione są przyjezdnymi, pragnącymi wziąć udział w zabawie karnawałowej, z której miasto znane jest w całej Europie.
Porady do wycieczki
  • Widoczny z wysoko położonych punktów Patras słynny most łączący miasto Rio z Andirio nie znajduje się na naszym szlaku, jednak zwiedzając okolice północnego Peloponezu, zdecydowanie warto zaparkować samochód w pobliżu mostu i przejść się po nim. Przejechanie autem jest płatne, jednak za pieszy spacer nie trzeba płacić, a widoki z góry są warte fatygi.Kilka ostatnich punktów szlaku znajduje się na przeciwległych obrzeżach miasta, w związku z czym został on zaplanowany z myślą o tych, którzy mają możliwość przejechania go samochodem. W samym centrum Patras nie wszędzie jednak łatwo jest znaleźć miejsce parkingowe, toteż pierwsze 4 punkty szlaku polecamy przejść spacerem. Samo przejście tej trasy od punktu do punktu zajmuje ok. pół godziny.Ostatni punkt pieszej części szlaku, czyli zamek, zamyka się zawsze o 15:30 i jest również zamknięty we wtorki, wobec czego radzimy tak zaplanować podróż, by nie przegapić okazji na zwiedzenie go. Godziny i dni otwarcia poszczególnych atrakcji turystycznych warto zawsze sprawdzać na bieżąco, gdyż mogą się one zmieniać.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 2
Punkty do zdobycia 8p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.