Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Konstancin literacki (i filmowy)

4,26 km
Szlak dla osób zainteresowanych literaturą i filmem. Tym razem zapraszamy do Konstancina. W jego ponad już studwudziestoletniej historii nie brakuje wątków literackich. Ukochali to miejsce Żeromski, Gąsiorowski, Buczkowski czy Bratny. Twórcy przyjeżdżali do domów Pracy Twórczej, knajp, ale i szpitali… Na liście bywalców znajdziemy niemal wszystkich, którzy po wojnie parali się w tym kraju literaturą. Zapraszamy na trasę wiodącą przez urokliwe letnisko, pełne zabytkowych willi i malowniczych zakątków. Poza miejscami opisanymi w literaturze, wspomnimy też o związkach Konstancina z filmem.  
Porady do wycieczki
  • Trasa miejska, dość długa, ale po drodze można znaleźć miejsca na odpoczynek. Na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstępSzlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 3 godzin.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 8
Punkty do zdobycia 32p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.