Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literacka Sadyba

2,93 km
(5)
Spacer dla osób zainteresowanych literaturą. Prowadzi przez Sadybę - niezwykłe osiedle, którego twórcy inspirowali się ideą miasta-ogrodu. Na trasie dowiecie się między innymi jak zapisała się w literaturze kolejka wilanowska, gdzie należy szukać „Czarnego parasola” z książki Bahdaja i kto kąpał się w Jeziorku Czerniakowskim. Nie zabraknie wierszy najbardziej znanego mieszkańca Sadyby, czyli Stanisława Grochowiaka oraz anegdot, opowieści o skandalach i skandalikach oraz cytatów z literatury przeróżnej. Ze względu na charakter osiedla będzie też sporo o wojsku i wojskowych, szczególnie z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zapraszamy na trasę.
Porady do wycieczki
  • Szlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin. Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.