Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literacka Sadyba

2,93 km
0,71 h

Spacer dla osób zainteresowanych literaturą. Prowadzi przez Sadybę – niezwykłe osiedle, którego twórcy inspirowali się ideą miasta-ogrodu. Na trasie dowiecie się między innymi jak zapisała się w literaturze kolejka wilanowska, gdzie należy szukać „Czarnego parasola” z książki Bahdaja i kto kąpał się w Jeziorku Czerniakowskim. Nie zabraknie wierszy najbardziej znanego mieszkańca Sadyby, czyli Stanisława Grochowiaka oraz anegdot, opowieści o skandalach i skandalikach oraz cytatów z literatury przeróżnej. Ze względu na charakter osiedla będzie też sporo o wojsku i wojskowych, szczególnie z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zapraszamy na trasę.

Porady do wycieczki
  • Szlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin. Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.