Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literacki Stary Mokotów

4,25 km
Zapraszam na spacer po Starym Mokotowie. W czasie wycieczki będzie można przekonać się, gdzie recytowano poemat o Leonidzie Breżniewie, który dom połączył Marię Dąbrowską z autorką poczytnych kryminałów i gdzie mieszkała najsłynniejsza muza Skamandrytów. Opowiemy, u kogo bywali na brydżu Antoni Słonimski i Jerzy Jurandot i na którym osiedlu z mieszkań dobiegał wieczorami stukot maszyn do pisania. Gdzie w sobotnie noce czaił się z wiadrem na balkonie Jerzy Putrament i gdzie „awangardziła się poezja”. Ponadto pojawią się Peiper, Miłosz, Brzechwa, Broniewski, Wańkowicz i inni znakomici autorzy.
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny.Trasa typowo miejska, po drodze jest jeden obiekt, do którego wstęp jest płatny – Muzeum Władysława Broniewskiego (aktualnie w remoncie).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.