Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literacki Żoliborz

4,49 km
(5)
Trasa przede wszystkim dla osób zainteresowanych literaturą. „Joli Bord” to miejsce, które obfituje w literackie konotacje. Gałczyński wszak pisał, że „Na Żoliborzu są ulice takie śliczne”. Dowiemy się który poeta mieszkał pod jednym dachem z dwiema żonami, kto kręcił z Białoszewskim i co po tym zostało, który poeta myślał, że „Suzina to jest dziewczyna”, czy jeden z najbardziej znanych polskich scenarzystów mieszkał w kościele, w którym miejscu stał „Domeczek”, opisany w „Zielu na kraterze” i co to jest „półtorówka”. Poza tym pojawią się Hłasko, Dygat, Libera, Ficowski, Or-Ot i inni.
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny Trasa miejska, dość długa, ale po drodze można znaleźć wiele urokliwych miejsc na odpoczynek. Na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.