Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literackie Krupówki

2,24 km
Nie wiem, czy można znaleźć kogoś, kto nie słyszał o Krupówkach – to jedna z najsłynniejszych polskich ulic i trudno sobie wyobrazić pobyt pod Tatrami bez przechadzki po niej. Ja jednak proponuję państwo spacer po Krupówkach literackich. Zaczniemy nieco powyżej – przy pomniku Chałubińskiego i przejdziemy ulicą Zamoyskiego, która przechodzi w Krupówki. Opowiemy o literatach, którzy przy tym trakcie mieszkali i tworzyli przez wiele lat lub tylko w czasie krótkich wakacyjnych pobytów. Zacytujemy utwory sprzed lat i całkiem nowe, nie zabraknie anegdot i niedyskrecji.
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin (plus ew. zwiedzanie willi „Oksza” i Muzeum Tatrzańskiego).Trasa typowo miejska, po drodze można zwiedzić Galerię „Oksza” i Muzeum Tatrzańskie (główny gmach).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.