Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literackie Krupówki

2,24 km
0,64 h

Nie wiem, czy można znaleźć kogoś, kto nie słyszał o Krupówkach – to jedna z najsłynniejszych polskich ulic i trudno sobie wyobrazić pobyt pod Tatrami bez przechadzki po niej. Ja jednak proponuję państwo spacer po Krupówkach literackich. Zaczniemy nieco powyżej – przy pomniku Chałubińskiego i przejdziemy ulicą Zamoyskiego, która przechodzi w Krupówki. Opowiemy o literatach, którzy przy tym trakcie mieszkali i tworzyli przez wiele lat lub tylko w czasie krótkich wakacyjnych pobytów. Zacytujemy utwory sprzed lat i całkiem nowe, nie zabraknie anegdot i niedyskrecji.

Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin (plus ew. zwiedzanie willi „Oksza” i Muzeum Tatrzańskiego).Trasa typowo miejska, po drodze można zwiedzić Galerię „Oksza” i Muzeum Tatrzańskie (główny gmach).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.