Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literackie neony rowerowo

9,62 km
To propozycja wycieczki dla tych z Państwa, którzy preferują relaksacyjną jazdę rowerem po zmroku i lubią przy tym robić zdjęcia. O historii warszawskich neonów w 2010 roku powstała wspaniała publikacja zmarłego niedawno Jarosława Zielińskiego i Justyny Tarwackiej „Neony. Ulotny ornament warszawskiej nocy”. Nakład książki dawno już został wyczerpany, ale wersja elektroniczna jest wciąż dostępna bezpłatnie na stronie wydawcy, Fundacji Hereditas. Ta wycieczka ma na celu przybliżenie miejsc oraz neonów, które wystąpiły w literaturze, albo w jakiś sposób są powiązane z książkami kontekstowo. Trasa wycieczki prowadzi z Śródmieścia na Bielany.
Porady do wycieczki
  • Większość trasy wycieczki prowadzi ścieżkami rowerowymi. Jednak w okresie letnim, szczególnie śródmiejski odcinek cieszy się dużym powodzeniem - nie tylko rowerzystów. Po drodze napotkamy tutaj osoby na hulajnogach i rolkach, które nie zawsze są dobrze oświetlone. Im dalej od centrum Warszawy, tym mniejszy ruch na ścieżkach.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 9
Punkty do zdobycia 36p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.