Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Mariensztat literacki (i trochę filmowy)

1,27 km
Zapraszamy na Mariensztat – pierwsze warszawskie osiedle zbudowane po II wojnie światowej na miejscu doszczętnie zniszczonego w powstaniu warszawskim, przedwojennego Mariensztatu. Opowiemy o historii tego miejsca przez pryzmat literatury (i filmu). Będzie o tym kto opiewał „małe mieszkanko na Mariensztacie”, kto jadał flaki „Pod Retmanem”, gdzie grasował Felek Zdankiewicz, co było przekleństwem Janusza Głowackiego, co robił na Mariensztacie Leopold Tyrmand i jak Apolonia Chałupiec stała się Polą Negri. Nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot. 
Porady do wycieczki
  • Szlak dla osób zainteresowanych literaturą i filmem. Szlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin.Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 8
Punkty do zdobycia 32p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.