Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Ochota na literaturę – literatura na Ochocie

2,41 km
Zapraszam na spacer po Ochocie – głównie po jej najstarszej części, w okolicach placu Narutowicza, ale zaczniemy od nieco nowszych bloków w rejonie Częstochowskiej i Radomskiej. Będzie o tym, skąd wyruszył w swoją ostatnią podróż Witkacy, co robił na Ochocie Gombrowicz, który pisarz był medalistą olimpijskim i w jakiej dyscyplinie oraz gdzie była karczma „Ochota”. Pospacerujemy też z Michałem Cichym, wspomnimy Tadeusza Borowskiego, Marka Hłaskę, Wandę Chotomską, Tadeusza Dołęgę-Mostowicza i wielu innych. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin.Trasa typowo miejska, po drodze nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.