Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Od krzyżackiego zamku i Poczty Polskiej do Stoczni – gdański Osiek i Stare Miasto w literaturze

2,58 km
Zapraszamy na spacer literacki po nieco mniej znanej części Gdańska – terenach Zamczyska, Osieku i Starego Miasta. Położone tuż obok najczęściej odwiedzanego Głównego Miasta kryją wiele tajemnic. W czasie spaceru będzie można dowiedzieć się, dlaczego nie ma w Gdańsku Zamku, czym była Poczta Polska i jak wyglądała jej obrona, gdzie pochowani są krewni J.R.R. Tolkiena, co robił Czesław Miłosz na plebanii kościoła św. Brygidy i skąd Heweliusz obserwował niebo. Wszystko to opowiedziane przez pryzmat literatury, pełne cytatów i anegdot. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin.Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.