Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Od Sabały do Witkacego

4,7 km
Zapraszam na spacer po południowej części centrum Zakopanego. Zaczniemy przy pomniku Chałubińskiego i Sabały i przejdziemy ulicami Chałubińskiego, Sienkiewicza, Kościuszki na Chramcówki. Opowiemy o literatach, którzy w tych okolicach mieszkali i tworzyli przez wiele lat lub tylko w czasie krótkich wakacyjnych pobytów: o Witkacym, Zofii Nałkowskiej, Adamie Bahdaju, Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, Bolesławie Leśmianie, Kornelu Makuszyńskim i wielu innych. Zacytujemy utwory sprzed lat i całkiem nowe, nie zabraknie anegdot i niedyskrecji. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin.Trasa typowo miejska, po drodze nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.