Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Od Sabały do Witkacego

4,7 km
1,23 h
Zapraszam na spacer po południowej części centrum Zakopanego. Zaczniemy przy pomniku Chałubińskiego i Sabały i przejdziemy ulicami Chałubińskiego, Sienkiewicza, Kościuszki na Chramcówki. Opowiemy o literatach, którzy w tych okolicach mieszkali i tworzyli przez wiele lat lub tylko w czasie krótkich wakacyjnych pobytów: o Witkacym, Zofii Nałkowskiej, Adamie Bahdaju, Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, Bolesławie Leśmianie, Kornelu Makuszyńskim i wielu innych. Zacytujemy utwory sprzed lat i całkiem nowe, nie zabraknie anegdot i niedyskrecji. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin.Trasa typowo miejska, po drodze nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.