Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Sekrety Placu Trzech Krzyży i Skarpy Warszawskiej

2,33 km
Warszawa zasadniczo leży na nizinie. Nie znaczy to jednak wcale, że jest całkiem płaska.W naszym mieście pełno jest rozmaitych wzniesień, górek, pagórków, dołków, wąwozów. Największym, najdłuższym i najbardziej charakterystycznym wzniesieniem jest Skarpa Warszawska. Ciągnie się prawie przez całą lewobrzeżną Warszawę, wzdłuż i równolegle do Wisły, na południu miasta, odsuwając się od rzeki. Najwyższe jej rejony przypadają na okolice Starego Miasta. Maksymalną wysokość: 20-28 metrów, osiąga pomiędzy Placem Zamkowym i Uniwersytetem Warszawskim. Dalej Skarpa Warszawska nieco się obniża, ale nadal od Powiśla, poprzez Ujazdów i Łazienki Królewskie, aż do Królikarni stanowi wyraźne wzniesienie w topografii Warszawy. Już dawno budowniczowie, a później architekci i urbaniści, docenili walory krajobrazowe Skarpy. Większość królewskich i magnackich rezydencji usytuowano w jej rejonie, komponując je przy tym przeważnie jako założenia pałacowo – parkowe. Rejony Starego Miasta czy Łazienek Królewskich są popularne i dość znane. Poza tym pojawiają się w naszej aplikacji także w innych trasach zwiedzania. Zajrzyjmy w nieco rzadziej odwiedzane miejsca.Zapraszam na spacer po fragmencie Skarpy Warszawskiej w okolicach Placu Trzech Krzyży. Oprócz ciekawych widoków okolica ta kryje także wiele ciekawostek i tajemnic.
Porady do wycieczki
  • Na przejście trasy potrzeba około półtorej godziny. Większa część prowadzi przez tereny parkowe, więc jest to także okazja do relaksu i dotlenienia organizmu.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 4
Punkty do zdobycia 16p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.