Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Śladami „Kodu Leonarda Da Vinci”

7,58 km
W 2023 r. minie dokładnie 20 lat od premiery bestsellerowej książki Dana Browna „Kod Leonarda da Vinci”. Z tej okazji chciałabym zabrać Was na niezapomnianą wycieczkę po Paryżu śladami bohaterów książki, gdyż to głównie w tym mieście toczy się akcja książki. Wszystko zaczyna się od morderstwa w Luwrze - to tutaj, w tzw. Wielkiej Galerii zastrzelony zostaje kustosz muzeum Jacques Saunière, co, jak się później okaże, wywołuje całą lawinę zdarzeń. Na miejsce zbrodni paryska policja ściąga przebywającego w delegacji w Paryżu profesora Langdona - światowej sławy specjalistę od języka symboli. Tu do akcji wkracza francuska kryptolog - Sophie Neveu, prywatnie wnuczka zamordowanego kustosza. Sprawy się komplikują, Langdon z eksperta staje się głównym podejrzanym i musi ratować się ucieczką. Pomaga mu w tym Sophie Neveu i razem wyruszają śladem tajemnicy Zakonu Syjonu pilnie strzeżonej przez całe wieki. Rozwiązując zagadki zostawione przez dziadka Sophie tuż przed śmiercią, odnajdują klucz do skarbu Zakonu i kolejne wskazówki, gdzie szukać samego skarbu - Świętego Graala. My dzisiaj wyruszymy ich śladem, odwiedzając najważniejsze miejsca, w których rozgrywa się akcja książki. Zaczniemy od Hotelu Ritz, w którym zatrzymał się profesor Langdon. Następnie przemierzymy jego drogę do Luwru, mijając po drodze m. in. Ogrody Tuileries i Arc du Carrousel, które profesor podziwiał z okien samochodu. Następnie zagłębimy się w czeluści Luwru, aby obejrzeć najważniejsze dzieła wskazane w książce, a także, jakże ważną dla rozwiązania zagadki, Odwróconą piramidę. Potem udamy się do niesamowitego kościoła Saint-Suplice, do którego to, by chronić tajemnicę Zakonu, mylnie skierował swojego mordercę Saunière. Cały spacer zakończymy na Dworcu Saint-Lazare. To tutaj dotarli Langdon z Neveu, tuż przed zmyleniem pościgu i bezpiecznym opuszczeniem Paryża. Wierni fani książki zapytają zapewne czemu trasa wycieczki omija Bank Depozytowy Zurychu. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta - jest to miejsce wymyślone na potrzeby książki i próżno go szukać w Paryżu.Gotowi zatem na spacer pełen wrażeń?
Porady do wycieczki
  • Zacznijcie wycieczkę jak najwcześniej, aby dotrzeć do Luwru na jego otwarcie. Jeśli kupicie wcześniej bilety online, jest szansa, że unikniecie stania w długich kolejkach do wejścia.Pamiętajcie, że we wtorki Luwr jest nieczynny, radzimy więc wybrać inny dzień na przejście poniższej trasy.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.