Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Spacer Literacki po Dolnym Mokotowie

6,3 km
1,57 h
Szlak prowadzi przez Dolny Mokotów, głównie przez Sielce i Czerniaków. Rejony te rozsławił w literaturze szczególnie Stanisław Grzesiuk w autobiograficznej opowieści „Boso, ale w ostrogach”, jednak byli z nimi związani inni autorzy. Spotkamy Pierwszą Damę Polskiej Literatury, Księcia Poetów i jednego z czołowych polskich awangardzistów. Wspomnimy „Pannę z mokrą głową” i dom, w którym było największe stężenie literatów na metr kwadratowy. Będzie „Sielanka” (i to nie jedna!), dowiemy się kto karmił ptaki w parku Promenada i skąd Baczyński wyruszył do Powstania. A to jeszcze nie wszystko – ruszajcie na trasę.
Porady do wycieczki
  • Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.Można zjeść obiad w restauracji "Lotos" znanej z literatury i filmu.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.