Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Spacer Literacki po Dolnym Mokotowie

6,3 km
Szlak prowadzi przez Dolny Mokotów, głównie przez Sielce i Czerniaków. Rejony te rozsławił w literaturze szczególnie Stanisław Grzesiuk w autobiograficznej opowieści „Boso, ale w ostrogach”, jednak byli z nimi związani inni autorzy. Spotkamy Pierwszą Damę Polskiej Literatury, Księcia Poetów i jednego z czołowych polskich awangardzistów. Wspomnimy „Pannę z mokrą głową” i dom, w którym było największe stężenie literatów na metr kwadratowy. Będzie „Sielanka” (i to nie jedna!), dowiemy się kto karmił ptaki w parku Promenada i skąd Baczyński wyruszył do Powstania. A to jeszcze nie wszystko – ruszajcie na trasę.
Porady do wycieczki
  • Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.Można zjeść obiad w restauracji "Lotos" znanej z literatury i filmu.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.