Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Tropem browarów dawnej Warszawy

3,21 km
Trasa, którą potraktować można jako uzupełnienie książki „Podchmielona historia Warszawy”. Została oczywiście przygotowana przez jej autora. Terytorialnie dotyczy piwowarskiego zagłębia, ukształtowanego w XVIII i XIX wieku, czyli głównie obecnego Mirowa, wchodzącego w skład dzielnicy Wola. W 1880 roku na 21 warszawskich browarów tylko 4 działały poza tym obszarem. Co ciekawe, mimo straszliwych zniszczeń, jakie poniósł ten rejon w czasie II wojny światowej, relikty dawnych browarów zachowały się do dzisiaj. Jednak w większej części nie ma po nich śladu, dlatego też szlak ten wymaga użycia "oczu wyobraźni", w czym oczywiście pomoże nam ikonografia. Obecnie rejon Mirowa ulega kolejnej metamorfozie w związku z wieloma nowoczesnymi inwestycjami budowlanymi. Nie należy jednak zapominać o jego przeszłości, gdy przemysł browarniczy dzierżył tu palmę pierwszeństwa.
Porady do wycieczki
  • Trasa nie jest długa, ale naładowana informacjami i może zająć ponad dwie godziny. Zakończy się w pobliżu nowoczesnego kompleksu biurowo-gastronomiczno-kulturalnego "Browary Warszawskie", ulokowanego tam gdzie niegdyś działał największy warszawski browar "Haberbusch & Schiele".
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 14
Punkty do zdobycia 56p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.