Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Tropem browarów dawnej Warszawy

3,21 km
0,79 h
Trasa, którą potraktować można jako uzupełnienie książki „Podchmielona historia Warszawy”. Została oczywiście przygotowana przez jej autora. Terytorialnie dotyczy piwowarskiego zagłębia, ukształtowanego w XVIII i XIX wieku, czyli głównie obecnego Mirowa, wchodzącego w skład dzielnicy Wola. W 1880 roku na 21 warszawskich browarów tylko 4 działały poza tym obszarem. Co ciekawe, mimo straszliwych zniszczeń, jakie poniósł ten rejon w czasie II wojny światowej, relikty dawnych browarów zachowały się do dzisiaj. Jednak w większej części nie ma po nich śladu, dlatego też szlak ten wymaga użycia "oczu wyobraźni", w czym oczywiście pomoże nam ikonografia. Obecnie rejon Mirowa ulega kolejnej metamorfozie w związku z wieloma nowoczesnymi inwestycjami budowlanymi. Nie należy jednak zapominać o jego przeszłości, gdy przemysł browarniczy dzierżył tu palmę pierwszeństwa.
Porady do wycieczki
  • Trasa nie jest długa, ale naładowana informacjami i może zająć ponad dwie godziny. Zakończy się w pobliżu nowoczesnego kompleksu biurowo-gastronomiczno-kulturalnego "Browary Warszawskie", ulokowanego tam gdzie niegdyś działał największy warszawski browar "Haberbusch & Schiele".
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 14
Punkty do zdobycia 56p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.