Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

W wilanowskim ogrodzie

1,84 km
Ogród w Wilanowie to świat mitów, anegdot i legend. Sekretów, które skrywa, jest mnóstwo. To idealne miejsce na spacer z wózkiem dziecięcym. Podczas naszej wycieczki poznasz m.in. plotki o mieszkańcach pałacu, dowiesz się, jak powstała droga mleczna, gdzie szukać ławki szeptów i jakie są cztery etapy miłości. Będzie międzynarodowo - zobaczysz altanę chińską z półksiężycem, most rzymski a nawet holenderską oborę. Od wiosny do jesieni pospacerujesz wśród zachwycającej zieleni, kwietnych rabatów i jeziora z ważkami, a zimą zobaczysz Królewski Ogród Świateł. Ogromną popularnością cieszą się wtedy mappingi na fasadzie pałacu.
Porady do wycieczki
  • Spacer dedykowany dorosłym z wózkiem dziecięcym. Dojazd do Wilanowa możliwy jest np. autobusem do pętli Wilanów, samochodem na parking przy ul. Stanisława Kostki Potockiego. Obok parkingu znajdziesz budkę z goframi i lodami, a obok pętli autobusowej - McDonald. Bilety do ogrodu kupuje się w małym domku przy ul. Kostki Potockiego (uliczce z kocimi łbami) lub w biletomatach na przedpolu. 10zł/N, 5zł/U, 1zł/dzieci do lat szesnastu. W czwartki można wejść bezpłatnie, trzeba tyko pobrać wejściówki.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.