Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Warszawa śladami Nikodema Dyzmy

5,42 km
Zapraszam na spacer śladami Nikodema Dyzmy – bohatera powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy”. Zgodnie z ówczesną praktyką wydawniczą, pierwotnie była drukowana w odcinkach w dzienniku „ABC” (od 1 stycznia do 26 maja 1931 r.), a w wersji książkowej została opublikowana w 1932 r. przez Towarzystwo Wydawnicze „Rój”. Nikodem Dyzma przybywa do Warszawy z prowincjonalnego Łyskowa i dzięki szczęśliwym splotom okoliczności robi zaskakującą karierę. W czasie tego spaceru skoncentrujemy się na miejscach w centrum Warszawy, związanych z czasem jego prosperity (drugim skupiskiem adresów powiązanych z Dyzmą jest uboga Wola – Łucka, Krochmalna, Karolkowa). Po drodze wspomnimy też autora powieści, Tadeusza Dołęgę-Mostowicza i miejsca, w których kręcony był serial Jana Rybkowskiego z roku 1980, ze znakomitą rolą tytułową Romana Wilhelmiego. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2 godzin.Trasa typowo miejska, po drodze nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.