Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Warszawski przekładaniec – od Pałacu Kultury do Mariensztatu

3,95 km
Zapraszam na spacer, w czasie którego można będzie poznać bardzo różne oblicza Warszawy – starej i nowej, barokowej i socrealistycznej. Na trasie będą bardzo szacowne zabytki i budynki, które pojawiły się całkiem niedawno i jeszcze nie do końca wrosły w miejską tkankę. Będzie można zobaczyć, jak mogłaby wyglądać stolica, gdyby nie zniszczenia II wojny światowej i przekonać się, gdzie kręcono kultowe sceny kilku filmów, przysiąść wśród zieleni i spojrzeć na miasto z góry. Zaczynamy w pobliżu dworca Warszawa Centralna i wędrujemy przez północną część Śródmieścia, fragment Traktu Królewskiego i kończymy na urokliwym Mariensztacie, na który rzadziej docierają turyści (a warto!).
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny (nie licząc ewentualnego wstępu do muzeów i wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki).Trasa typowo miejska, po drodze kilka obiektów, do których jest płatny wstęp (szczegółowe informacje przy właściwych punktach).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.