Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Warszawskie ślady Marii Konopnickiej

5,32 km
Szlak dla osób zainteresowanych literaturą. Prowadzi z Nowego Miasta, Podwalem, Traktem Królewskim w okolice placu Trzech Krzyży. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm rokiem Marii Konopnickiej i warto przypomnieć tę postać i jej związki ze stolicą. Przekonacie się, że Konopnicka to kobieta z krwi i kości, wyrastająca ponad swoje czasy, a jej twórczość to nie tylko „Rota” i „Sierotka Marysia”. Zapraszamy na trasę.
Porady do wycieczki
  • Szlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży, polecany również dla szkół. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny. Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.