Ponad dachami starej Pragi wyrastały szczyty świątyń wielu wyznań, do dziś panoramę dzielnicy dominują wieże kościoła św. Floriana i kopuły cerkwi św. Marii Magdaleny, brakuje już niestety charakterystycznej sylwetki okrągłej synagogi. Na Pradze, jak nigdzie indziej w Warszawie, zachowały się nie tylko pojedyncze domy, ale całe przedwojenne ulice. Polacy, Żydzi, Rosjanie, Niemcy i przedstawiciele innych nacji żyli tutaj obok siebie, co wciąż można wyczytać z zachowanych przedwojennych napisów i symboli. Wielonarodowość pozostaje już tylko wspomnieniem, ale spośród wszystkich dzielnic Warszawy dawny klimat i folklor pozostał najbardziej żywy właśnie na Pradze. Tutaj, jak przed laty, można zjeść słynne pyzy i flaki, pohandlować na bazarze Różyckiego, czy usłyszeć warszawską gwarę, dlatego chodźcie z nami „na Pragie”.
Porady do wycieczki
Podstawowa trasa wycieczki nie zawiera wstępów do obiektów.Polecam jednak okoliczne muzea, które można odwiedzić we własnym zakresie. Informacje o ekspozycji oraz cenach biletów na stronach muzeów.Muzeum Warszawskiej Pragi - https://muzeumpragi.pl/Muzeum Wódki - https://muzeumpolskiejwodki.pl/Wycieczka może być również ciekawa dla młodzieży, która chciałaby się dowiedzieć czegoś o wielokulturowej, różnorodnej przeszłości i teraźniejszości Pragi:).
Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!
Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.