Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Wielokulturowa Praga

1,91 km
(5)
Ponad dachami starej Pragi wyrastały szczyty świątyń wielu wyznań, do dziś panoramę dzielnicy dominują wieże kościoła św. Floriana i kopuły cerkwi św. Marii Magdaleny, brakuje już niestety charakterystycznej sylwetki okrągłej synagogi. Na Pradze, jak nigdzie indziej w Warszawie, zachowały się nie tylko pojedyncze domy, ale całe przedwojenne ulice. Polacy, Żydzi, Rosjanie, Niemcy i przedstawiciele innych nacji żyli tutaj obok siebie, co wciąż można wyczytać z zachowanych przedwojennych napisów i symboli. Wielonarodowość pozostaje już tylko wspomnieniem, ale spośród wszystkich dzielnic Warszawy dawny klimat i folklor pozostał najbardziej żywy właśnie na Pradze. Tutaj, jak przed laty, można zjeść słynne pyzy i flaki, pohandlować na bazarze Różyckiego, czy usłyszeć warszawską gwarę, dlatego chodźcie z nami „na Pragie”.
Porady do wycieczki
  • Podstawowa trasa wycieczki nie zawiera wstępów do obiektów.Polecam jednak okoliczne muzea, które można odwiedzić we własnym zakresie. Informacje o ekspozycji oraz cenach biletów na stronach muzeów.Muzeum Warszawskiej Pragi - https://muzeumpragi.pl/Muzeum Wódki - https://muzeumpolskiejwodki.pl/Wycieczka może być również ciekawa dla młodzieży, która chciałaby się dowiedzieć czegoś o wielokulturowej, różnorodnej przeszłości i teraźniejszości Pragi:).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.