Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Zakopane dla początkujacych

6,11 km
Zakopane to jedno z tych miast w Polsce, które trzeba zobaczyć. Proponuję wycieczkę po najważniejszych atrakcjach tego kurortu, która pozwoli poznać jego historię i współczesność. Będą to zarówno miejsca bardzo znane, jak i te mniej oczywiste. Na trasie znajdzie się kilka muzeów, które warto zwiedzić, ale jeśli macie mało czasu, warto choćby spojrzeć na budynki, w których się znajdują. Trasa obejmuje tylko miejsca znajdujące się w centrum. Spacer proponuję zakończyć w Teatrze Witkacego, bo kultura niemal od początków Zakopanego stanowi o jego sile. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 3 godzin (plus ew. zwiedzanie Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Willi Atma, Galerii Hasiora i spektakl w Teatrze Witkacego).Trasa typowo miejska, po drodze można zwiedzić muzea i obejrzeć spektakl w teatrze (informacje szczegółowe w poszczególnych punktach)
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.