Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Początki Story Planet Go

Tomasz
Cisek

Pomysł aplikacji narodził się z miłości do książek i podróżowania oraz z połączenia doświadczenia założycieli w branży wydawniczej, e-commerce i gamifikacji. Pandemia Covid pokazała, że rzeczywistość w jakiej żyjemy stawia nam bariery, które uniemożliwiają nam robienie tego, co kochamy. Przewodnicy turystyczni na wiele miesięcy zostali pozbawieni możliwości oprowadzania wycieczek. 

Dlatego powstało narzędzie, które twórcom szlaków zagwarantuje dostęp do odbiorców, bez względu na porę roku i zewnętrzne okoliczności, a turyści będą mogli bez ograniczeń odkrywać ciekawe miejsca.

Story Planet Go to zintegrowany z mapą, wirtualny przewodnik do odkrywania świata śladami interesujących opowieści.

Dzięki aplikacji zwiedzisz miejsca związane z ulubionym bohaterem, filmem, książką, ikoną sportu czy muzycznym idolem, poznasz nieznane zakamarki wielkich aglomeracji i warte odkrycia zakątki małych miasteczek.

Zabierz Story Planet Go na wakacje i na weekend – nawet ten spędzony we własnej okolicy.

Pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej umożliwia wybór trasy według tematu, miejsca, czasu i sposobu zwiedzania, a każdy zakup szlaku wspiera lokalnych przewodników.

– Interaktywna mapa poprowadzi Cię od początku wycieczki do jej ostatniego punktu, pokazując czas jaki zajmie zwiedzanie.
– Opisy miejsc na trasie dostępne są także w formie audio.
– Każda wycieczka jest zarazem formą gry – wykonując zadania na trasie, otrzymujesz punkty, które w przyszłości wymienisz na nagrody.

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.

Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!
Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.

Stwórz własną wycieczkę i zacznij zarabiać na swojej wiedzy.

Jesteś przewodnikiem lub entuzjastą podróżowania i chcesz, by turyści korzystali z Twojej wiedzy i doświadczenia? Stwórz konto na StoryPlanetGo.com, dodaj swoją wycieczkę, a my zajmiemy się jej promocją i rozliczeniami.

Zespół Story Planet

Story Planet powstaje z miłości do książek, gier i podróżowania. Jesteśmy start-upem inkubowanym w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, założonym w styczniu 2021 r. przez specjalistów e-commerce, gier mobilnych i rynku książki.

Tomasz Cisek

– w latach 2006-2009 członek Zarządu Empik, obecnie szef rady nadzorczej Merlin.pl. Doświadczenie w turystyce zdobywał w eTravel (e-commerce B2C). Wdrażał platformę gamifikacyjną Funtiago i 3 aplikacje mobilne pod marką Fobeli. Autor książki E-wangeliści Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu. Ekspert w dziedzinie gamifikacji, nagroda Gamification Europe UK 2017.

Elżbieta Sobczak

– doktor filologii polskiej, ekspertka polityki wydawniczej i księgarstwa, ekspertka Ministerstwa Kultury. Wykłada edytorstwo na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat na stanowiskach kierowniczych w branży wydawniczej.

Małgorzata Sieniewicz

– od ponad 15 lat realizuje projekty w branży rozrywkowej, księgarskiej, ecommerce, w tym międzynarodowe i R&D. Nagroda Orzeł Innowacji 2019 za wdrożenie wyników prac B+R, założycielka firm Poczta Książkowa, For Books, Literacka Sp. z o.o.

Wizja projektu

Naszym celem jest nie tylko stworzenie i spopularyzowanie aplikacji mobilnej, w której każdy turysta, bez względu na porę dnia czy cel podróży, znajdzie dla siebie atrakcyjne wycieczki tworzone przez profesjonalistów. Story Planet Go to także innowacyjne narzędzie dla przewodników i innych osób chcących zarabiać na swojej wiedzy w branży turystycznej. Od początku 2022 roku nasz zespół, złożony ze specjalistów data science, machine learning i IT, tworzy i rozwija oprogramowanie do automatycznego generowania szlaków do zwiedzania na podstawie dzieł literackich i fabularnych, z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Stworzone oprogramowanie wraz z autorską bazą danych szlaków umożliwia autorom wycieczek (m.in. przewodnikom, autorom blogów, klientom B2B) automatyczną kreację tematycznych tras do zwiedzania wraz z opisami miejsc i atrakcji turystycznych.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.