Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Dawid Wawrzyńczyk

Przede wszystkim pasjonat i maniak oddany historii Warszawy. Zdobywca III miejsca w Wielkim Teście Wiedzy o Warszawie 2023 organizowanym przez Gazetę Wyborczą, Urząd m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy. Autor projektu Romantyczny Varsavianista (na Facebooku i Instagramie). W 2019 roku ukończył kurs przewodnika miejskiego po Warszawie organizowany przez PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyki Krajoznawczej). W 2023 roku skończył podyplomowe studia varsavianistyczne na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również uprawnienia do oprowadzania w filiach Muzeum Niepodległości – Mauzoleum Walki i Męczeństwa na Alei Szucha, Muzeum Pawiak i X Pawilon Cytadeli Warszawskiej. Jako wolontariusz okresowo współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.