Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Stare Miasto dla dzieci najmłodszych, młodszych i wiecznych

2,03 km
Mam nadzieję, że jesteś gotowy na ekscytującą wyprawę, podczas której dowiesz się między innymi: który król lubił grać w piłkę, jak wyglądała Syrenka warszawska zanim została pół kobietą, pół rybą, dlaczego w dawnych wiekach zdobycie wody było wyzwaniem godnym treningu na siłowni, w jakim celu ustawiono na rynku murzynka, gdzie można odnaleźć średniowieczne "skarby" zakopane w ziemi, gdzie znajduje się nieszczęśliwie zakochany i jak uleczyć jego serce z kamienia, w jaki sposób skradziono kościół, gdzie mieszkała zakochana w gołębiach, kto miał zabójczy wzrok...oraz wiele, wiele innych ciekawostek, po poznaniu których już zawsze inaczej będziesz patrzeć na Starą Warszawę. Spacer został przygotowany z myślą o dzieciach oraz towarzyszących im opiekunach. Ma na celu zainteresować i zainspirować zarówno najmłodszych, jak i starszych. Pisany z pasją, aby zainspirować innych do dalszego odkrywania historii.
Porady do wycieczki
  • Załóż wygodne buty i ruszaj w drogę!
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 11
Punkty do zdobycia 44p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.