Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Beskid Gorlicki – mniej znana część Beskidu Niskiego na weekend!

94,02 km
Beskid Gorlicki to zachwycająca, zachodnia część małopolskiej części Beskidu Niskiego, poniżej Gorlic. To kraina pięknych, drewnianych cerkwi i kościołów, gór i dolin, malowniczych pastwisk, dawnych, wojennych cmentarzy ukrytych przed światem, ale także urocze uzdrowiska i kraina, która niegdyś była kolebką wydobycia ropy naftowej. To tereny niezwykle kameralne, spokojne, niekiedy melancholijne, gdzie od wieków przecinały się różne narodowości, kultury i wyznania. XX wiek na zawsze zmienił obraz dawnych wiosek, które dzisiaj w swoje ramiona przejęła dzika przyroda. Wycieczka ta pozwoli Ci poznać różne oblicza Beskidu Gorlickiego, zażyć świeżego powietrza, nacieszyć oczy malowniczymi widokami i poznać ciekawą historię tych terenów. Idealnie nadaje się na wycieczkę samochodem, rowerem, a także piesze wędrówki. To fantastyczny pomysł na weekendową wycieczkę, która zachwyci i pozwoli się wyciszyć.
Porady do wycieczki
  • W wielu miejscach poza miastem w Beskidzie Gorlickim brakuje zasięgu sieci komórkowej. W dużej części Beskid Gorlicki to dzikie tereny, zapomniane przed światem. Weź ze sobą wodę i prowiant, niekiedy może być Ci trudno znaleźć sklep czy też restaurację.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.