Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Spacer po Rawennie śladem mozaik i bizantyjskich skarbów

3,75 km
Podczas tego spaceru po włoskiej Rawennie będziesz miał okazję zobaczyć na własne oczy światowej sławy kościoły romańskie czy też bizantyjskie, które ma na swoich kartach każdy podręcznik architektury i historii sztuki. Także te, które być może doskonale pamiętasz z lekcji historii. A jeśli mowa o historii, to Rawenna może pochwalić się bardzo interesującą. Była przecież swego czasu jednym z ważniejszych miast Europy – dość długo stolicą, najpierw Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, potem ogromnego królestwa Teodoryka, a w końcu centrum bizantyńskiej władzy w Italii.
Porady do wycieczki
  • Zachęcamy do wygodnego ubrania, a przede wszystkim do założenia wygodnych butów, ponieważ pomiędzy poszczególnymi punktami wycieczki będziemy poruszać się pieszo. Wiosna i jesień są miesiącami idealnymi na zwiedzanie miasta. Nie ma wówczas upałów i można spodziewać się nieco mniejszej liczby turystów. Rawennę dobrze jest odwiedzić przy okazji wizyty w Bolonii. Można tu przyjechać wygodnie pociągiem (podróż trwa nieco ponad godzinę).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.