Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Sandomierz „Ojca Mateusza”

2,84 km
0,74 h
Zapraszam na spacer po Sandomierzu śladami serialu, który od lat cieszy się niesłabnącą sympatią widzów. Emitowany jest w TVP od roku 2008 – pierwszy odcinek można było obejrzeć 7 grudnia tego roku. 9 września rozpoczął się kolejny, już 28. sezon. Serial oparty jest na kanwie włoskiego „Don Matteo”, początkowo odcinki były tylko przeniesieniem pierwowzorów do polskich realiów, jednak w kolejnych sezonach zaczęły dominować pomysły oryginalne, Wprawdzie złośliwi twierdzą, że w serialu można zobaczyć tylko sandomierski rynek, a całej reszty trzeba szukać w Warszawie i jej okolicach, nie do końca jest to prawdą. Owszem, ani kościoła ani plebanii nie znajdziemy w Sandomierzu (choć i tu czeka nas pewna niespodzianka), również wnętrza komendy i część plenerów kręcone są w stolicy, jednak bardzo wiele sandomierskich miejsc „zagrało” w serialu. Na tyle dużo, że w czasie krótkiego spaceru nie da się pokazać wszystkich, choć zobaczymy ich ponad dwadzieścia. Na pewno warto pochodzić po urokliwych zaułkach, a na koniec spotkać się z serialowymi bohaterami. Zapraszam!
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny (plus ew. ok. 40 minut na zwiedzanie Zamku i ok. 30 minut Muzeum Diecezjalnego).Trasa typowo miejska, po drodze jeden obiekt, do którego jest płatny wstęp – Wystawa Świat Ojca Mateusza (plus ew. Zamek i Dom Długosza).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 10
Punkty do zdobycia 40p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.