Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Rowerem przez Morawy – atrakcje wzdłuż szlaku

186,66 km
Morawy to jedna z trzech historycznych krain Czeskiej Republiki, obok Śląska i Bohemii. Geograficznie rozciąga się na trzy kraje (czeskie województwa): ołomuniecki, zliński i południowomorawski. Częściowo zahacza również o kraj wysoczina i morawsko-śląski.Morawy są znane przede wszystkim z malowniczo położonych winnic – te znajdują się głównie w południowej części regionu. Sama morawska ścieżka, czyli ponad 300-kilometrowy szlak rowerowy, rozpoczyna się w rejonie polskich Głuchołaz, a kończy tuż pod austriacką granicą, za Hodoninem. Po drodze jest wiele miejsc, które warto odwiedzić - niektóre znajdują się tuż przy transmorawskim szlaku, inne w jego sąsiedztwie. To różnorodne atrakcje turystyczne - zamki, krasowe jaskinie, miejsca związane z czeską kuchnią i kilka historycznych, interesujących miast.
Porady do wycieczki
  • Na przejechanie szlaku wraz ze zwiedzeniem proponowanych atrakcji potrzeba ok 5-6 dni. Pomiędzy poszczególnymi miejscami można skracać sobie drogę pociągiem - kursuje ich dużo, bez problemów zabierają na pokład rowery. Z naszej wycieczki mogą skorzystać również turyści zmotoryzowani - w każde z polecanych miejsc można podjechać samochodem. Morawska ścieżka to popularny szlak rowerowy, rozpoczynający się w Zlatych Horach a kończący w Brzecławiu. Podstawowa trasa ma 307 kmWszystkie informacje (wraz z mapą przebiegu i innymi atrakcjami przy trasie) znajdziecie na oficjalnej stronie morawskiej ścieżki - http://moravskastezka.pl/ Czeska Republika to pagórkowaty kraj - morawska ścieżka to szlak dość prosty o niewielkiej ilości przewyższeńBaza żywnościowa i noclegowa stoi na dość wysokim poziomie - restauracji z czeską kuchnią jest po drodze mnóstwo, a na noclegi polecamy niedrogie kempingiNocowanie na dziko jest możliwe, jednak zwykle trzeba kawałek odjechać od doliny Morawy (tam jest najwięcej zabudowań)
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.