Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Koblencja – u zbiegu Renu i Mozeli

33,01 km
Koblencja znajduje się w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat (Zachodnie Niemcy) będąc jedynym miastem leżącym nad dwiema najważniejszymi dla Niemiec rzekami - Mozelą i Renem. To miasto o niezwykle ciekawej historii sięgającej czasów, gdy starożytni Rzymianie założyli tu umocniony ośrodek wojskowy. Może stać się świetnym punktem wypadowym do zwiedzania okolic, eksplorowania winnic, zamków i miasteczek albo też ruszenia na romantyczny rejs po Renie (najlepiej we dwoje). Jednak Koblencja sama w sobie jest interesująca i podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję się o tym przekonać.
Porady do wycieczki
  • Koblencja i ta część Niemiec jest bardzo chętnie odwiedzana, zwłaszcza przez miejscowych w okresie jesiennym. Jak się okazuje wrzesień i październik to tutaj wciąż bardzo wysoki sezon. Tłoczono może być zwłaszcza w weekendy. Koblencję najlepiej zwiedzać pieszo. Do Zamku Stolzenfels dojechać można autobusem o numerze 670 z dworca autobusowego (podróż będzie trwała jakieś 10-15 minut). Do Bad Ems - pięknego uzdrowiskowego miasteczka nad rzeką Lahn warto udać się pociągiem. To tylko 25 minut drogi z Dworca Głównego w Koblencji. Jeśli dysponujemy trzema dniami, to możemy pokusić się o wycieczkę także poza miasto, właśnie do tego kurortu.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.