Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Prowansja śladem Van Gogha

34,27 km
Słynny holenderski malarz Vincent Van Gogh zamieszkał w Prowansji po serii wcześniejszych przeprowadzek w lutym 1888 roku. Chciał stworzyć tu coś na kształt artystycznej przystani dla malarzy, miejsca inspiracji do tworzenia nowych dzieł. Miało temu pomóc doskonałe światło, przyroda i kolory południowej Francji. To właśnie tutaj powstały jego najwspanialsze obrazy - ze słynnym "Tarasem kawiarni w nocy" czy "Gwiaździstą nocą" na czele, to tutaj leczył się w szpitalu psychiatrycznym i wreszcie to tutaj właśnie zdarzył się incydent związany odcięciem ucha. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję poznać nieco historię Vincenta ale także wejść niemalże do jego obrazów. Zobaczymy to co uwieczniał na płótnie przechadzając się jego ścieżkami.
Porady do wycieczki
  • Bardzo polecamy przed wyprawą przeczytać znakomitą biografię malarza pt. Van Gogh życie (autorzy: Steven Naifeh , Gregory Smith White).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.