Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Kraków szlakiem Wisławy Szymborskiej

6,92 km
Zapraszam Was do wspólnego zwiedzania krakowskich miejsc związanych z Wisławą Szymborską. Przejdziemy od miejsca jej ostatniego zamieszkania na ulicy Piastowskiej do miejsca spoczynku na Cmentarzu Rakowickim. Odwiedzimy okolice jej mieszkań (do samych budynków raczej nie wejdziemy), zobaczycie, gdzie się uczyła i pracowała. Dziwi mnie to, że na większość z tych domów nie ma informacji o tym, że mieszkała tam/pracowała wielka poetka i Noblistka. Przecież takie upamiętnienie, nie tylko uświetniłoby Szymborską, ale mogłoby podnieść wartość nieruchomości! Ale skoro na większości budynków nie ma tablic pamiątkowych, to ten szlak wprowadza Was w wiedzę tajemną, dostępną nielicznym... Zatem zapraszam!
Porady do wycieczki
  • Wycieczkę można przejść pieszo, ale nastawić się trzeba na 3-4 godziny marszu. Co kto lubi, ja tę trasę przeszłam. Jednak odległość między pierwszymi punktami a cmentarzem Rakowickim jest spora. Można zrobić ten szlak na kilka razy albo ominąć któreś punkty - dzięki aplikacji możesz wszystko! Włóż wygodne buty! Na trasie nie ma punktów z płatnym wejściem, bo do mieszkań Szymborskiej (i Filipowicza) ani do gimnazjum nie wchodzimy. Wszystko dzieje się na zewnątrz, czasem warto uruchomić wyobraźnię. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Zapraszam!
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.