Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Śladem pałaców i parków Poczdamu – zielonej stolicy Brandenburgii

12 km
Poczdam to miasto wyjątkowe. Stolica Brandenburgii i siedziba wszystkich regionalnych instytucji, a to dlatego, że nieodległy przecież Berlin jest landem wydzielonym. Przyjeżdża się tu, by poczuć atmosferę stylowego, spokojnego, niespiesznie oddychającego i niezwykle zielonego miasta, ubranego w bogato zdobione szaty. Miasto leży nad rzeką Havelą i w objęciu kilkunastu jezior, po części polodowcowych. Uwzględniając tylko poczdamskie pałace a potem poczdamskie parki, ogrody i tereny rekreacyjne a na koniec jeszcze inne zabytki to śmiało uznać należy, że spędzić tu można wspaniały czas nie nudząc się ani chwili. My podczas naszej wycieczki zagłębimy się właśnie w to zielone i niezwykle zdobne oblicze miasta, ponieważ ruszymy śladem najpiękniejszych poczdamskich parków i założeń pałacowo-ogrodowych. Obiecujemy, że będzie bardzo różnorodnie i malowniczo.
Porady do wycieczki
  • Aby zwiedzić niespiesznie, na spokojnie wszystkie pałace i parki, które znajdują się w Poczdamie trzeba by było spędzić tu nawet tydzień. A przecież są tu także inne atrakcje i zabytki, jak chociażby Stary Rynek, ewangelicki Kościół św. Mikołaja i budynek Starego Ratusza oraz Pałac Miejski, no i Muzeum Barberini, a także niezwykle malownicza Dzielnica Holenderska. Dlatego też proponujemy, by niektóre z pałaców zobaczyć jedynie z zewnątrz (jak na przykład Pałac Charlottenhoff, czy Nowy Pałac), a do środka wejść tylko w przypadku kilku. Żeby nieco urozmaicić naszą wycieczkę, chcemy także zaprezentować ciekawą historię związaną z tutejszą Kolonią Rosyjską oraz Mostem Szpiegów.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.