Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

„Warszawa” T.Love rowerowo

11,5 km
Trasę wycieczki (z Grochowa na Żoliborz) wytyczył sam Muniek Staszczyk, pisząc w Londynie słowa do największego przeboju grupy T.Love. Piosenka „Warszawa” zaczyna się od Grochowa i jest mocno powiązana z biografią artysty. Słynna fraza „Grochów się budzi z przepicia” nawiązuje do czasów studenckich Staszczyka. Przez pięć lat jego domem był wtedy słynny akademik Kic przy ulicy Kickiego 12. Później przez długie lata lider T.Love był związany z Żoliborzem, stąd charakterystyczna fraza w czwartej zwrotce piosenki: „Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz / Rozkwita na drzewach, na krzewach”. 
Porady do wycieczki
  • Wskazane punkty trasy wycieczki znajdują się po obu stronach Wisły. Najwygodniej i najprzyjemniej pokonywać je rowerem, zwłaszcza, że na większości trasy wytyczono przyjazne ścieżki rowerowe. Jeśli wybierzemy się na wycieczkę wiosną, na własne oczy zobaczymy jak Warszawa (nie tylko Żoliborz) "rozkwita na drzewach, na krzewach".
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 4
Punkty do zdobycia 16p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.