Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Gotyk na dotyk – Toruń – Stare miasto (Katedra św. Janów, Krzywa Wieża, Ratusz)

1,31 km
Witaj wędrowcze w Toruniu. To jedno z najpiękniejszych miast Polski, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: średniowieczne kościoły, zamki, fortyfikacje, ciekawe muzea, jak również smaczną kuchnie i wspaniałe legendy, które każdy kto odwiedzi Toruń powinien znać.Miasto, dzięki temu że zostało założone nad malowniczym zakrętem Wisły oraz na szklaku bursztynowym biegnącym od Włoch do Rosji, mogło się rozwijać i bogacić. Handlarze przybywający znad Bałtyku i wiślańscy flisacy chętnie zatrzymywali się w murach miasta by napić się miodu i posilić pachnącymi korzennymi piernikami. Dzięki temu, że historia była łaskawa dla tego miasta, dziś można samemu ucieszyć oko średniowiecznymi zabytkami i poczuć się jak rycerz zakonu Krzyżackiego, flisak albo nawet jak sam Kopernik. Szlak poprowadzi Was mniej oczywistymi uliczkami, gdzie nie każdy turysta zdecydowałby się pójść. Jednak dzięki temu szybko nabierzesz orientacji w mieście i sam będziesz mógł wrócić ponownie do punktów które najbardziej Cię zaciekawiły.Wybierając ten szlak poprowadzimy Cię najważniejszymi miejscami w Toruniu, ale w taki sposób byś się nie znudził i mógł zapamiętać dlaczego to miasto jest takie wyjątkowe. Oprócz tego szlaku proponujemy Ci również byś wyruszył z nami inną trasą: szklakiem z Nowego Miasta, przez Ruiny Zamku do Bramy Mostowej. Dla młodszych turystów (dzieci) proponujemy prosty szlak pomników toruńskich.Podczas tej wycieczki poznasz kilka legend i magicznych historii o Toruniu. Dowiesz się również czym zajmowali się dawniej torunianie oraz zapoznasz się z kilkoma faktami historycznymi dotyczącymi miasta. Spacerując z nami będziesz mógł dotknąć prawdziwych gotyckich budowli, przyjrzysz się z bliska średniowiecznym gmerkom i odkryjesz co mają ze sobą wspólnego Palec Boży z Trąbą Bożą. Przejdziemy się uliczkami po których chadzał kiedyś słynny polski astronom Mikołaj Kopernik oraz sprawdzisz jak bardzo czyste jest Twoje sumienie. Otrzymasz również odpowiedz na pytanie co wspólnego ma ratusz z kalendarzem. Na końcu dostaniesz wskazówki gdzie udać się po najsmaczniejsze piernik i … lody, naleśniki lub inne napitki, lub po prostu gdzie pójść dalej gdy Ty lub Twoje towarzystwo jeszcze macie siły.Na szlaku znajdują się również obiekty do których wstęp jest płatny. Możesz z nich skorzystać albo po prostu przejść się proponowaną trasą bez wchodzenia do nich, a do wybranych muzeów wrócić w kolejnych dniach. Szlak ma około 1,5km. Jeżeli jakieś punkty Was nie będą interesować można je pominąć.
Porady do wycieczki
  • Na piechotę, dla każdego/dla singli/rodzinny/grupowy z dziećmi. Wycieczka dość łatwa bez barier architektonicznych (jedynym utrudnieniem dla wózków mogą być tak zwane kocie łby czyli bruk)Z uwagi na nawierzchnię w niektórych miejscach trasy - sugerowane obuwie na płaskiej podeszwie. Szpilki, jeśli je lubisz, zostaw sobie na kolację w jednej z toruńskich knajpek. Gdy jesteś w Toruniu przejazdem / na weekend i chcesz poznać najważniejsze miejsca a masz mało czasu. Wycieczka też jest perspektywiczna bo daje podpowiedzi gdzie można jeszcze pójść jeśli masz więcej czasu. Na trasie znajduje się kilka obiektów do których wstęp jest płatny. ALE UWAGA - zwiedzanie tych obiektów jest opcją (nie jest obowiązkowe). Jest to podpowiedz co robić np. przy niesprzyjającej pogodzie. Warto zapoznać się z nimi wcześniej i zdecydować czy i do których z nich chcielibyście się udać biorąc pod uwagę czas którym dysponujesz /dysponujecie i Waszą grupę. Do niektórych z nich warto zarezerwować bilety wstępu wcześniej. Warto również upewnić się jaka jest godzina zwiedzania z uwagi na porę roku. Wycieczka jest elastyczna - można iść wolno i wszystko dokładnie oglądać, albo szybko zobaczyć każde z tych miejsc z zewnątrz (bez zwiedzania muzeów) i później ustalić do czego macie ochotę powrócić ponownie na dłużej.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 8
Punkty do zdobycia 32p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.