Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literackie Stare Miasto

2,22 km
Trasa przede wszystkim dla osób zainteresowanych literaturą. Będzie można spotkać się noblistami i autorami powieści popularnych. Sprawdzić gdzie była „Cafe pod Minogą” i gdzie można było dostać propozycję nie do odrzucenia „kup pan cegłę!”. Będzie o tym, który z uznanych później pisarzy pisywał w kościelnej ławce, kto pijał wino u Fukiera i który ze skamandrytów „opublikował” fraszkę na fasadzie kamienicy. Nie zabraknie tak charakterystycznych elementów warszawskiej Starówki jak kolumna Zygmunta czy Zamek, oczywiście wszystko przez pryzmat literatury.
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny.Trasa miejska, średniej długości, ale po drodze można znaleźć wiele urokliwych miejsc na odpoczynek. Na trasie jest jeden obiekt, do których jest płatny wstęp – Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza (szczegóły w punkcie 11).
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.