Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Najpiękniejsze perły maltańskiej Valletty w 1 dzień

4,64 km
Valletta to wspaniała stolica Malty i jej serce, obok którego nie da się przejść obojętnie. Filigranowa, przepełniona zabytkami, pełna zakamarków, w których warto się zatopić.Valletta w całości wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na swojej malutkiej powierzchni znaleźć można ponad 300, dzięki czemu nazywana jest muzeum pod gołym niebem! Miejsce, które, choć jest stolicą państwa, nie sposób porównywać do innych stolic europejskich. Wycieczka ta zabierze Cię na wyjątkowy spacer po najpiękniejszych miejscach w stolicy Malty – Valletcie. To okazja, by poznać z bliska to filigranowe miasto stworzone od podstaw przez Zakon Joannitów, który rządził na Malcie od 1530 roku. Miasto pełne zabytków, będące niegdyś zarazem fortecą otoczoną z trzech stron morzem. Jest to wycieczka piesza, tak więc przygotuj się na urokliwy spacer bez używania środków lokomocji. Valletta jest na tyle mała, że nie będzie Ci w niej potrzebny samochód, rower ani autobus. Valletta to najdalej na południe wysunięta, a zarazem najbardziej słoneczna stolica europejska. Słońce świeci tutaj przez ponad 300 dni roku, przygotuj się więc na spacer pełen słońca, historii, niezwykłej architektury, sztuki, kulinariów i pięknych widoków!
Porady do wycieczki
  • Do Valletty bez problemu dojedziesz autobusem – dojeżdżają one z każdego miejsca na Malcie i zatrzymują się na dworcu przy wejściu w obręb murów stolicy Malty. Jeśli wybierasz się tutaj samochodem – nie wjeżdżaj do Valletty – auto zaparkuj w miejscowości pod stolicą – we Florianie. Za darmo możesz parkować na wszystkich miejscach oznaczonych białymi liniami. Możesz także dotrzeć tutaj promem: ze Sliemy, z Trójmiasta, a nawet z Gozo. Na swoje zwiedzanie Valletty przygotuj minimum pół dnia. Co prawda miasto jest bardzo małe, ale zabytków do zobaczenia jest tu naprawdę mnóstwo. Warto także zostać tutaj na obiad czy kolację, by spróbować lokalnych kulinariów i zaznać wyjątkowej atmosfery miasta. Jeśli będziesz zwiedzać z malutkim dzieckiem – polecamy zabrać ze sobą nosidełko/chustę. Niektóre części Valletty wymagają chodzenia po schodach. 
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 1
Punkty do zdobycia 4p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.