Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Kazimierz Dolny i okolice na weekend

35,46 km
Kazimierz Dolny to jedno z piękniejszych małych miast w Polsce. To nie ulega wątpliwości. Bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, co wcale nie dziwi biorąc pod uwagę mnogość atrakcji jakie ma do zaoferowania. Nie chodzi tylko o wspaniałe położenie tuż nad rzeką Wisłą, znakomite punkty widokowe i panoramiczne ani to, że na terenie Kazimierza ciągną się malownicze i tajemnicze lessowe wąwozy. Obok przyrodniczych atrakcji mamy tu zabytki historyczne i obiekty kulturalne. Bo Kazimierz Dolny kochają nie tylko turyści ale też artyści! W jego pobliżu zaś wznosi się niczym wyciągnięty z włoskiego krajobrazu zamek Janowiec, a jeszcze bliżej, na opłotkach wioska, w której czas zatrzymał się w miejscu.
Porady do wycieczki
  • Nocleg i bazę wypadową najlepiej zorganizować sobie nieco na uboczu Kazimierza Dolnego w jednym z licznych drewnianych pensjonatów lub willi.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.