Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literacka Saska Kępa

5,21 km
1,29 h

Spacer dla osób zainteresowanych literaturą. Prowadzi przez Saską Kępę – niezwykłe osiedle położone nad Wisłą, na jej prawym brzegu. I choć Saska Kępa kojarzy się przede wszystkim z Agnieszką Osiecką, będzie można przekonać się, że literatów związanych z Kępą i tych, którzy ją opisywali, było znacznie więcej. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał”, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy. Będzie można przekonać się, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma”, dowiedzieć się od kogo zaczął się boom iberoamerykański w Polsce, sprawdzić, gdzie mieszkała „genialna poetka Eulalia Gagulin” z „622 Upadów Bunga” i poznać wiele innych historii. Zapraszam na trasę.

Porady do wycieczki
  • Szlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 3 godzin.Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.