Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Literacka Saska Kępa

5,21 km
Spacer dla osób zainteresowanych literaturą. Prowadzi przez Saską Kępę - niezwykłe osiedle położone nad Wisłą, na jej prawym brzegu. I choć Saska Kępa kojarzy się przede wszystkim z Agnieszką Osiecką, będzie można przekonać się, że literatów związanych z Kępą i tych, którzy ją opisywali, było znacznie więcej. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał”, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy. Będzie można przekonać się, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma”, dowiedzieć się od kogo zaczął się boom iberoamerykański w Polsce, sprawdzić, gdzie mieszkała „genialna poetka Eulalia Gagulin” z „622 Upadów Bunga” i poznać wiele innych historii. Zapraszam na trasę.
Porady do wycieczki
  • Szlak przewidziany jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie go pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 3 godzin.Trasa typowo miejska, na trasie nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.