Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Uliczką, którą „chodzą muzy”, czyli literatura w Alei Róż

1,08 km
Zapraszam na spacer po urokliwym zakątku Śródmieścia Warszawy. Aleja Róż i jej okolice – Dolina Szwajcarska, Koszykowa, Aleja Przyjaciół – miały szczęście do literatów, którzy chętnie tu mieszkali i opisywali swoje otoczenie. Wśród mieszkańców tych okolic znajdziemy: Gałczyńskiego, Słonimskiego, Makuszyńskiego, Ważyka, Uniłowskiego, Staffa, Gombrowicza i innych autorów. Wspomnimy też o związkach z tymi rejonami m.in. Błoka, Twardowskiego czy Iwaszkiewicza. 
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 1,5 godziny.Trasa typowo miejska, po drodze nie ma obiektów, do których byłby płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.