Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Spacer po Perugii

14,62 km
Perugia kryje w sobie mnóstwo skarbów, o których mogą nie mieć pojęcia turyści krążący głównie na osi Toskania-Lacjum albo Florencja-Rzym. międzynarodowe magazyny wytypowały ją albo za “Ukryta perłę” albo jako doskonały kierunek w 2023 roku, a Włosi świętują go również jako 500. rocznicę śmierci najsłynniejszego obywatela Perugii, “Boskiego Malarza” - Pietro Perugino (Pietro di Cristoforo Vannucci), doskonałe znanego historykom sztuki. Historia Perugii “silnie ufortyfikowanej przez sztukę i naturę” jak pisał Dickens, jest niezwykle głęboka. Dosłownie. Dowiemy się o tym dość szybko, próbując zwiedzać etruską studnię, a właściwie ogromną konstrukcję, podziemną cysternę, pamiętającą korzenie miasta, gdy zwane było Paruzją albo Parusną. Jest w czym drążyć, bo miasto rozłożone na wielu soczysto zielonych wzgórzach jest najwyżej położonym ponad stutysięcznym miastem Italii. Górną część Starego Miasta ze stacją kolejową łączy dość długa kolej linowo-terenowa. I jednocześnie, co ciekawe, leży nad Tybrem. Jego górnym biegiem.Właśnie taką Perugię będziemy mieli okazję poznać podczas tej wycieczki. Nie zapomnimy też o tym, iż miasto słynie jeszcze z czekolady i związane jest z Etruskami.
Porady do wycieczki
  • Warto skorzystać z tutejszej komunikacji miejskiej, bo sama w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną. To minimetro, choć formalnie kolejka na podobieństwo naziemnego monorail z funkcją funiculara, wspinająca się z okolic centrum handlowego, a potem głównej stacji kolejowej aż (dosłownie) pod najstarsze budynki Starego Miasta. Bilety można kupić w automatach na przystankach.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.