Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Śladami Marii Skłodowskiej-Curie

10,53 km
Zapraszam na spacer śladami niezwykłej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla – Marii Skłodowskiej-Curie. Choć największe sukcesy odnosiła mieszkając w Paryżu, na świat przyszła w Warszawie i tutaj dorastała i kształciła się. Warszawa pozostała jej w sercu do końca życia, co udowodniła przyczyniając się do powstania w stolicy Instytutu Radowego. W czasie spaceru poznamy zarówno miejsca związane z jej młodością, jak i działaniami naukowymi i społecznymi.
Porady do wycieczki
  • Trasa przewidziana jest dla osób dorosłych i młodzieży. Rekomendujemy przemierzenie jej pieszo (choć sugerujemy też przejazd tramwajem niektórych odcinków, szczegóły w opisach poszczególnych punktów) – przy średnim tempie pokonanie trasy zajmuje około 2,5 godziny.Trasa typowo miejska, po drodze znajduje się muzeum biograficzne, do którego jest płatny wstęp.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 5
Punkty do zdobycia 20p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.