Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Street art Mokotów i Ursynów wycieczka rowerowa (rolkowa)

13,47 km
Zapraszam na spacer w poszukiwaniu murali aż w dwóch dzielnicach. Sztuka uliczna, głównie kojarząca się z graffitti, przybrała w ostatniej dekadzie coraz bardziej popularną formę - wielkoformatowych murali. Tworzą je artyści, którzy są zatrudniani przy realizacji projektów stowarzyszeń, fundacji czy po prostu spółdzielni mieszkaniowych. Ożywiają elewacje, uczą, czasem dodają uroku szarym zakątkom miejskim. Ursynów powoli staje się główną dzielnicą, w której pojawiają się nowe, kolorowe murale.Street art jaki dzisiaj znamy powstał, aby wyprowadzić sztukę na ulicę, by stworzyć galerię na wolnym powietrzu, w której artyści mogliby błyskawicznie zyskać sławę.Streetartowcy stali się bardziej pokojowo nastawieni od grafficiarzy, którzy malują nielegalnie, często zamalowując dzieła innych, w ten sposób walcząc między sobą .Trudno rozdzielić w definicjach streetartowców od graficiarzy, przede wszystkim ci drudzy działają bardziej łobuzersko, kojarzą się z wandalizmem, stawiają na autopromocje. Streetartowcy zaczęli dodatkowo poruszać ważne tematy, zagadnienia społeczne i polityczne. Większość artystów streetartowych wykonuje murale, rozkleja plakaty i vlepki, a graficiarze malują tagi. Ktoś kiedyś powiedział, że żeby być streetartowcem trzeba mieć talent i umiejętności, a żeby być graficiarze trzeba mieć... jaja.
Porady do wycieczki
  • Wycieczka jest zaplanowana na rowerową przejażdżkę, ale na rolkach też da radę przejechać całą trasę. Pamiętaj o kasku i odblaskach.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 3
Punkty do zdobycia 12p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.