Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Trewir – najbardziej rzymskie miasto na północ od Alp.

3,59 km
Leżący w Niemczech (Nadrenia-Palatynat) nad rzeką Mozelą Trewir uchodzi za najstarsze miasto w kraju. Założone zostało przez Rzymian na ziemiach należących do Trewerów (plemię celtycko-germańskie) za panowania cesarza Augusta jako Augusta Treverorum. Rezydował tu słynny Konstantyn I oraz uważa się, że było to miasto rodzinne jego matki Heleny. Trewir ma bardzo wiele do zaoferowania swoim gościom, a my skupimy się tylko, a może aż, na jego rzymskim dziedzictwie odwiedzając aż sześć znakomitych atrakcji z Porta Nigra na czele. Zapraszamy na spacer po najbardziej rzymskim mieście na północ od Alp. Zabytki rzymskie, Katedra św. Piotra i Kościół Najświętszej Marii Panny w Trewirze wpisane są na listę UNESCO. Miłośnicy Cesarstwa Rzymskiego będą przeszczęśliwi mogąc eksplorować to miasto.
Porady do wycieczki
  • Do Trewiru warto przyjechać dość wcześnie, by uniknąć tłumu turystów, a można się tu dostać na przykład pociągiem z Koblencji. Zwłaszcza w weekendy i w okresie wakacyjnym bywa tu tłoczno. Choć w tej części Niemiec wysoki sezon trwa nieco dłużej, bo jeszcze we wrześniu i październiku. Większość atrakcji otwierana jest o godzinie 9:00. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup biletu łączonego - Antikencard Premium, który pozwala na wejście do pięciu atrakcji rzymskich w Trewirze (Porta Nigra, Termy Cesarskie, Amfiteatr, Reńskie Muzeum Państwowe i Termy przy dawnym Forum Romanum). Bilet nie jest tani ale pozwala trochę zaoszczędzić na wstępach gwarantując też kilka zniżek do innych atrakcji miasta. Poza tym nie trzeba za każdym razem stawać do kolejki, by kupić pojedynczy bilet do konkretnej atrakcji. Można go kupić w Centrum Informacji Turystycznej tuż przy Porta Nigra.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.