Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Największe skarby i najpiękniejsze zakątki Magdeburga

4,09 km
Zaproponowana wycieczka jest okazją, by poznać najważniejsze zabytki leżącego nad Łabą Magdeburga z monumentalną Katedrą św. Maurycego i św. Katarzyny na czele, jego ciekawą i długą historię, a także zielone oblicze miasta. Mimo zniszczeń (najpierw wojna trzydziestoletnia, w czasie II WŚ około 90% substancji zniszczonej w wyniku alianckich bombardowań, a w 2013 roku nawiedzone przez wielką powódź), miasto uważane jest za kolebkę niemieckiego romanizmu. Wytyczony w kraju związkowym Saskonia-Anhalt, którego stolicą jest Magdeburg, Szlak Romański zaczyna się właśnie tutaj. No i jeszcze jedno. To przecież na prawie niemieckim (magdeburskim) lokowanych było większość polskich miast. Świetnymi przykładami może być Kraków, Poznań czy Lwów.
Porady do wycieczki
  • Bardzo wiele osób (nie tylko turystów) porusza się po Magdeburgu rowerem. I to jest bardzo dobra i wygodna forma zwiedzania miasta. Zwłaszcza, że ułatwiają to wypożyczalnie jednośladów i wyznaczone trasy rowerowe. Najprzyjemniejsze są te ciągnące się wzdłuż Łaby i te wytyczone w parkach.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.