Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Okolice Krakowa wzdłuż Wisły (opcja na 2 lub 3 dni)

138,2 km
Podczas tej wycieczki odwiedzisz niezwykle interesujące miejsca zlokalizowane w niewielkiej odległości od Krakowa, a nawet leżące na jego terenie. Czasem nie uwierzysz, że wciąż jesteś w obrębie wielkiego miasta jakim jest Kraków. Mowa o zakamarkach Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowego. Będą się tu przeplatać atrakcje przyrodnicze z miejscami bogatymi w historię. Nie zabraknie też kultury ludowej, folkloru oraz smacznej, lokalnej kuchni. Wspólnym mianownikiem stanie się rzeka Wisła.
Porady do wycieczki
  • Aby zrealizować wszystkie punkty wycieczki najlepiej wziąć pod uwagę długie, letnie dni. Wycieczkę można oczywiście powtórzyć jesienią, czy zimą - będzie jednak trzeba zapewne zrezygnować z niektórych jej punktów. Można ją poszerzyć jeszcze o trzeci dzień i udać się do słynnej "Malowanej Wsi" - Zalipie a także skorzystać z oferty winnicy znajdującej się w sąsiedztwie najchętniej fotografowanej wioski znanej wielu z social mediów.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.