Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

„Zachwycający Toruń – odkryj piękno średniowiecznego miasta”

3,81 km
(5)
Witaj w Toruniu - urokliwym mieście o bogatej historii i pięknym dziedzictwie! Jeśli jesteś miłośnikiem atrakcji historycznych i chciałbyś przenieść się w czasie, to właśnie tutaj znajdziesz to czego szukasz. Toruńska Starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdyż jest to miejsce, które zachwyca swoją architekturą, zabytkami i atmosferą, która nierozerwalnie łączy się z historią. Wędrując po brukowanych uliczkach Starówki, poczujesz niepowtarzalny klimat średniowiecznej metropolii. To tutaj, w otoczeniu zabytkowych kamienic, gotyckich kościołów i murów obronnych, czas zatrzymuje się na chwilę, a Ty zostajesz wciągnięty w mistyczną aurę przeszłości. Toruń jest jednym z najbardziej zachowanych i autentycznych średniowiecznych miast w Europie, co czyni go idealnym miejscem spacerów dla miłośników historii i podróży w czasie. Sercem starówki i jednocześnie miejscem gdzie wszystko się zaczyna jest Pomnik Mikołaja Kopernika, genialnego astronoma, który urodził się właśnie w tym mieście. Uniwersytet jego imienia przyciąga nie tylko pasjonatów astronomii, ale także tych, którzy doceniają wkład Kopernika w rozwój nauki i światopogląd. W grodzie nad Wisłą znajduje się również Wieża Ratuszowa, skąd można podziwiać rozległą panoramę miasta i rozkoszować się przepięknym widokiem. Nie możemy zapomnieć o toruńskiej słodyczy - piernikach. Toruń to miasto, które słynie z tradycji wypieku pierników, a odwiedzając Żywe Muzeum Piernika będziesz mógł spróbować tych wyjątkowych smakołyków i poznać historię ich produkcji. Magia Torunia z przyjemnością zabierze Cię w świat historii, odkrywania i fascynujących opowieści. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem architektury, sztuki, nauki czy kulinariów z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Przygotuj się na niezapomnianą podróż w czasie i doświadczenie, które pozostawi niezatarte wspomnienia. Czy wiesz, że Toruń był miastem granicznym? Jeśli nie, to możesz zapytać “jakie ma to znaczenie ?” A my odpowiemy, że ogromne! Każdy, kto wjeżdżał do Torunia miał spotkać się z imponującą zabudową, szeroko rozwiniętym handlem, a także wykształconym mieszkańcem. Dlatego też bardzo inwestowano w to miasto, by było prawdziwą wizytówką i powodem do zazdrości. 
Porady do wycieczki
  • Na trasie znajdują się punkty , które wymagają kupna biletu. Zalecamy przejrzeć wycieczkę przed zwiedzaniem i ich wcześniejsze zarezerwowanie. Nie bójcie się ominąć jakiegoś punktu gdy konieczne jest dłuższe czekanie na jakąś atrakcję, Toruń to zwarte miasto i powrót pieszo do wybranego miejsca w obrębie starówki nie zajmie wam dłużej niż 5-10 minut.Na wycieczkę wybierzcie wygodne buty ponieważ w Toruniu nie każda ścieżka jest jak asfalt na torze wyścigowym ;) W końcu to zabytkowe miasto, kamienie, bruk i schody zdarzają się w nim często.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 7
Punkty do zdobycia 28p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.