Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Zamki i pałace nad Orlicą

22,51 km
Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazję eksplorować Dolinę Zamków i Pałaców nad Orlicą w Czechach Wschodnich. Jest to dziewięciokilometrowy szlak turystyczny, położony dosłownie chwilkę od polskiej granicy (przejścia w Kudowie lub Międzylesiu), na który składa się sześć zabytkowych obiektów. Jak sama nazwa wskazuje leżą one nad brzegiem rzeki Dzika Orlica u podnóża malowniczych Gór Orlickich. Przez chwilę płynie ona jako polsko-czeska granica niedaleko Zieleńca. Można powiedzieć, że jest to czeski odpowiednik francuskiej Doliny Loary.
Porady do wycieczki
  • Z Wrocławia czy Opola droga tutaj to zaledwie dwie godzinki. Z Katowic czy Poznania ponad trzy. Jednak to wciąż jest blisko. Najlepiej i najwygodniej jest poruszać się pomiędzy poszczególnymi obiektami samochodem. W przypadku Hradu Litice trzeba będzie nieco podejść pod górkę od parkingu. Prawie wszystkie z opisanych zamków i pałaców zwiedza się z przewodnikiem. Co jest naprawdę wielką wartością z uwagi na ogrom wiadomości i ciekawostek jakie są przekazywane (nawet jeśli zwiedzanie jest w języku czeskim, to otrzymujemy specjalnie przygotowany papierowy przewodnik po kolejno odwiedzanych wnętrzach w języku polskim).Trzeba więc założyć tu jakąś godzinę do półtorej spędzonych we wnętrzach. Po ogrodach można przechadzać się samodzielnie.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.