Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Spacer po Dreźnie w weekend.

7,88 km
Zapraszamy Was na niespieszną, weekendową wycieczkę po Dreźnie - mieście, które uważa się, iż posiada jedną z najpiękniejszych starówek (lub panoram) ze wszystkich niemieckich miast. Słowo „starówka” kojarzy się oczywiście z odbudowanym w Warszawie Starym Miastem i ta analogia jak najbardziej jest tu na miejscu. Bowiem Drezno także zostało niemal w całości odbudowane z powojennych zgliszczy. Praca wykonana przez architektów i budowniczych (podobnie jak w przypadku Warszawy) jest imponująca. Wystarczy spojrzeć na jeden z obrazów Canaletta (jego miejskie pejzaże przedstawiające Drezno można zobaczyć na ostatnim piętrze Galerii Starych Mistrzów w Zwingerze), który malował XVIII wieczne miasto z wielkim zapałem i z dbałością o najmniejsze szczegóły, by o tym się przekonać. Obowiązkowym punktem będzie oczywiście Zwinger, z którego słynie miasto, no i pucułowate aniołki - symbol stolicy kraju związkowego Saksonia we wschodnich Niemczech.
Porady do wycieczki
  • Najważniejsze zabytki znajdują się w Dreźnie w obrębie Starego Miasta, więc bez problemu można zwiedzać poruszając się tylko na nogach. Do Neustadt droga spacerem zajmie jakieś 15-20 minut, podobnie do parku Grosser Garter. Panorama Drezna najpiękniej prezentuje się z Mostu Augusta, z bulwarów nad Łabą i z tarasu widokowego kopuły Frauenkirche. W weekendy w Dreźnie może być tłoczno. Chyba głównie przez wycieczki zorganizowane jedno lub dwudniowe, w znacznej mierze z Polski. Warto jest mieć to na uwadze.Należy pamiętać, że w większości obiektów muzealnych należy pozostawić plecak lub torbę w schowku lub szatni. Warto jest mieć wówczas 1 lub 2 Euro. Drobne warto jest też mieć, gdy chcemy skorzystać z toalet publicznych. Nawet te na stacjach benzynowych, czy w galeriach handlowych są one płatne. Świetnym pomysłem jest odwiedzenie Drezna w okresie świątecznym na jarmarki, które rozpoczynają się już w listopadzie. Przecież tradycja jarmarkowa w Niemczech narodziła się właśnie tutaj. Drezdeński jarmark, to jarmark najstarszy w tym kraju.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.